nybanner

Atletika: Semenyaová vyhrala 5000 m zlato na majstrovstvách Južnej Afriky

Dobrý deň, príďte sa poradiť s našimi produktmi!

GERMISTON, Južná Afrika (Reuters) – Caster Semenyaová vo štvrtok vyhrala beh na 5000 m na atletických majstrovstvách Južnej Afriky, čo je potenciálna nová vzdialenosť, keďže čaká na rozhodnutie Športového arbitrážneho súdu (CAS) o odvolaní.Pravidlá sa snažia obmedziť jej hladinu testosterónu.
Zdalo sa, že Semenya má všetko pod kontrolou, keď v úvodný deň zvíťazil v čase 16:05,97, čo bol dôležitý test pre účasť Juhoafrickej republiky na septembrových majstrovstvách sveta v Dauhe.
Semenyaová dosiahla vzácne miesto v pretekoch na dlhé trate po tom, čo sa predtým dostala do piatkového finále na 1500 m časom 4:30,65, čo je hlboko pod jej osobným maximom.
Hoci sa takmer nezapotila, jej čas na 1500 m bol o 9 sekúnd rýchlejší ako ďalší najrýchlejší v kvalifikácii.
Jej hlavná disciplína, beh na 800 metrov, sa uskutoční v piatok ráno a finále v sobotu večer.
Semenyaová čaká na výsledok svojej výzvy CAS, aby prestala zavádzať nové pravidlá Medzinárodnej atletickej federácie (IAAF), podľa ktorých musí užívať lieky na obmedzenie prirodzenej hladiny testosterónu.
IAAF chce, aby atlétky s vývojovými rozdielmi znížili hladinu testosterónu v krvi pod predpísanú koncentráciu šesť mesiacov pred súťažou, aby sa predišlo akejkoľvek nespravodlivej výhode.
Ale toto je obmedzené na súťaže medzi 400 m a míľou, takže nezahŕňa 5000 m, takže Semenyaová môže súťažiť voľne.
Jej štvrtkový čas bol o 45 sekúnd nižší ako najlepší z roku 2019, no zdá sa, že Semenyaová sa držala späť pred známym posledným šprintom na 200 m.
Olympijský víťaz v behu na 400 m a držiteľ svetového rekordu Weide van Niekerk medzitým odstúpil zo štvrtkovej rozcvičky, ako dôvod uviedol šmykľavý svah, keď sa po 18 mesiacoch pokúsil vrátiť do súťaže na vysokej úrovni.
"Smutné oznamujem, že odstupujem z Majstrovstiev Južnej Afriky seniorov v atletike," napísal van Niekerk na Twitteri.
„Tešíme sa, že po dobrej príprave budeme hrať opäť doma, ale počasie nám neprialo, takže sme to nechceli riskovať.
Van Niekerk vynechal celú sezónu 2018 pre zranenie kolena počas charitatívneho futbalového zápasu v októbri 2017.

Čas odoslania: 20. júna 2023